Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php:301) in /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php on line 316

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php:301) in /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php on line 317

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php:301) in /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php on line 318
 Naujienos2011
Data:2017 06 29

Naujienos

Išradingumo skaistgiriečiams nestinga

 Šeštadienio popietė. Uolyno kalno papėdėje vorele rikiuojasi mašinos, nuo jų neatsilieka dviratininkiai iš tolo šviečiantys ryškiaspalvėmis liemenėmis. Iš beržyno padvelkia laužo dūmeliu ir puode kliuksinčiu viralu. Prie amžinai augančių grybų įsitaiso jaunos mergaičiukės su apyrankėmis. Susipažįstame, suvalkietės vasarojančios pas senelius, pačios pasigamino apyrankes, nusibodo, tad atskubėjo į blusturgį - gal parduos, gal įškeis. Greta simpatiška moteris ant pievos patiesia visą tuntą rankinių, piniginių, biuzelių. Vaikams nusibodo, kiek čia gali kaupti palėpėse, šiandien gera proga bent dalį atsivežto turto perleisti naujiems šeimininkams - atvirauja ji. Vienuose karučiuose basučių kiek tik širdis geidžia, žurnalų, informacinių leidinukų, kituose - sendaikčių kuriais naudojosi dar mūsų seneliai ir proseneliai, gėlėms stalelių. Radome ir namų apyvokos daliktų ir šaukštelių, senovinių, dar ano šimtmečio kalendorių su naudingais patarimais, dailių suknelių, skraisčių. Vaikų džiaugsmui - racijos, įsidėjai baterijas ir kalbėkis per atstumą. Jolita Bilkevičienė su seseria Adolfina, Liubovė Šležas, Vigina Jakutienė, Angelina Gasparavičienė, Bronė Liucveikienė ir daugelis kitų moterų po mažesnį ar didesnį rakandėlį, drabužėlį į blusturgį atsinešė. Išradingos tos Skaistgirio moterų draugijos "Versmė" moterys, neįgaliųjų padalinio nariai. Blusturgis Skaistgiryje naujiena, sukvietęs ne vieną dešimtį miestelio gyventojų ir svečių. Tikra laimė nusišypsojo verslininkui Jonui Šlipaičiui, įsigijusiam sendaikčių už simbolinę kainą, kuriais naudojosi mūsų senoliai. Apžiūrėję mažmožius, kas ką suderėjęs, kas įsigijęs smalsumo vedini suko prie pievelės įsikūrusio ilgamečio ugniagesio Augustino Jasočio, kuris atsivežė Skaistgirio savanorių ugniagesių relikvijų. Pirkti jų nebuvo kam, nes tokios valiutos niekas neturėjo. Pasižiaugė ugniagesių šalmais, pasuko senovinio rankinio signalo rankeną, pamėgino savo jėgas prie vandens pompos ir, žinoma, senoji karta prisiminė kaip jie jaunystėje skubėdavę gaisrą gesinti. Istorija yra istorija, jai nupikrti nėra kainos. Užvirė pokalbiai apie muziejaus įkūrimą neišleidžiant savo istorinių daiktų kitur. Ką gali žinoti, gal išauš ir muziejaus rytas.

Ant kalniuko, beržų pavėsyje laužą kūreno ir katile akmenėlioi sriubą virė saugios kaimynystės "Sodnas" vadovas Alius Macis. Paskaitę skelbimus, kiekvienas, ateidamas prie kunkuliuojančio katilo po šapelį gardumyno tiesė. Kas morkų, kas pupelių, kruopų, bulvių, prieskonių, kepintos mėsos. Pūstelėjo vėjelis, sriubos kvapas viliote viliojo. Pats kantriausias ir išrankiausias neatsispyrė pagundai paragauti akmens sriubos. Oi gardi sriubelė, kas per anksti namo išskubėjo turbūt gailėjosi išgirdę iš bičoiulių apie neapsakomo skonio sriubą. Pasirodo ir iš akmens galima išvirti skanią sriubą. Išvalgius sriubą, akmuo buvo perduotas kitam miestelio kvartalui tarsi simbolis bendrystei. Taip iki rudens šalnų akmuo vis keliaus iš vieno kvartalo į kitą, iš vieno kaimo į kitą. Paprastas lauko akmenėlis įrodė šeštadienio popietę kiek daug jis gali - tiesiog draugėn subūrė miestelio gyventojus ir svečius.

Tą dieną gimtinėn sugrįžęs Raseinių policijos komisariato komisaras Marijus Macis irgi neaplenkė Uolyno kalno papėdėje vykusio džiugaus suėjimo. Jis priminė susirinkusiems apie eismo saugumą. Pasako jo, vasara toks metas, kai keliuose pasipila dviratininkai, vaikai, senyvo amžiaus žmonės važinėja patogia keturate susisiekimo priemone. Tad reikia būti dėmesingiems vieni kitiems, o tamsiu paros metu nepamiršti atšvaito, liemenės ar žibinto. Skaistgirio moterų draugijos "Vermė" moterys dalyvauja respublikiniame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse" ir jos šią popietę neturintiems dovanojo atšvaitus, liemenes ir kitas priemones eismo saugumui užtikrinti. Tik bendraudami randame daugleio problemų sprendimo būdų - popietės metu sakė dalyviai.

 

 Vida Urbonienė, 2017 m. birželio mėn.

Atšvaitas - padėka donorui
Birželio šeštą dieną Skaistgirio moterų draugija "Versmė" organizavo Donorų dieną. Į moterų kvietimą atsiliepė trys dešimtys donorų norinčių dovanoti kraują. Nacionalinio kraujo centro Šiaulių filialo medikų brigadai atlikus tyrimus, kraujas paimtas iš dvidešimt šešių donorų. Šeši iš jų kraują dovanojo pirmą kartą. Džiugu tai, kad gražų pavyzdį savo teritorijos gyventojams rodo Jurdaičių, Reibinių, Maldenių seniūnaičiai Rimantas Balčiūnas, Gintautas Rudauskas, Renata Šidlauskaitė. Kas kartą neaplenkia donorų dienų ir garbės donoras Arūnas Bagdonas, ilgamečiai donorai Antanas Norvaišas, Benas Urbonas, Stanislovas Valys, ūkininkas Alfonsas Zaloga, Ramoškių kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Povilaitienė, bibliotekininkė Lijana Degimienė. Donorystė tradicijos perduodamos šeimose. Šią donorų dieną kartu su Daiva Vaitekūniene atėjo duoti kraujo dukra Gintarė, su Irena Valiene - jos vaikai Stanislovas ir Rasma, su Genovaite Keturakiene - jos sūnus Vitalijus. Skaistgirio moterų draugijos "Versmė" moterys, dalyvaujančios respublikiniame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse", donorams dovanojo atšvaitų kartu primindamos, kaip saugiai elgtis gatvėje. Donorai, turintys atšvaitus iš ankstesnių akcijų, sakė, kad gautus atšvaitus dovanos tiems, kurie jų dar neturi, kartu pakviesdami tapti neatlygintinais kraujo kraujo donorais. Organizatorėms smagu, kad joms pavyko išlaikyti Skaistgirio krašte donorystės tradicijas ir sėkmingai šešiolikti metai tęsti šią kilnią misiją buriant donorus.
Prieš porą savaičių poka pat donorystės akciją organizavo ir Jurdaičių socialinės globos darbuotojai, subūrę kraujo duoti net keturiolika dirbančiųjų. Skaistgiro seniūnijoje nuo šiol Donorų dienos bus organizuojamos jau dviejuose taškuose.
Moterys, organizavusios šią Donorų dieną dėkingos kultūros namų vadovams už palaikymą suteikiant patalpas, Skaistgirio žemės ūkio bendrovės ir Jurdaičių socialinės globos namų vadovams už supratingumą, išleidžiant dirbančiuosius duoti kraują ir visiems donorams, radusiems laiko šiai kilniai misijai. 
Vida Urbonienė, 2017 m. 

Projektas "Durys" pasibaigė, bet durys liko atviros...
Metų pradžioje Skaistgirio miestelio bendruomenė atsiliepė į LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kvietimą nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas veikloms, kurios bus dalinai finansuojamos. Atsižvelgiant į miestelio bendruomenės narių, seniūnės, iniciatyvių parapijiečių siūlymus, bendruomenės narė Aušra Jokubaitė parengė projekto "Durys" paraišką. Buvo siekiama taip suplanuoti projekto veiklas, kad būtų skatinamas solidarumas, iniciatyvumas, savanorystė, sutvarkoma viešoji erdvė, kurioje sutilptų išnykusius kaimus simbolizuojančių stogastulpių alėja. Projekta buvo reikalingas tam, kad tarp kartų, socialinių sluoksių, istorijos laikmečių, tikėjimų, požiūrių atsivertų durys, kad istorijos paveldas, žodinė jo forma būtų išsaugota išnykusius kaimus simbolizuojančiuose stogastulpiuose. Iš projekto lėšų vietiniai tautodailininkai - Saulius Alejūnas, Dalius Udrakis, medžio meistrai - Edmundas Kudulis, Kosta Gedminas, metalo meistras - Milvydas Gedraitis pagamino keturis stogastulpius, kurie per Žolinės paminėjimą buvo pašventinti, pristatyti ir stovi Išnykusių kaimų alėjoje. Liepos mėn. buvo suorganiznuotas forumas apie savanorystę, kurio metu dalyviai pasakojo savo patirtį, dalijosi idėjomis, o teisinį reglamentavimą, vystymąsi ir galimybes pristatė Tarptautinės savanorių tarnybos asociacijos "Saltes" valdybos prezidentė Akvilė Budreckytė. Renginio metu dalyviai generavo idėjas, analizavo sritis, veiklas, kuriose būtų galima organizuoti savanoriškas veiklas bendruomenėje. Tris savaitgalius po šv. Mišių bendruomenės nariai pasilikdavo kartu diskutuoti apie šių dienų aktualijas, bendruomenės problemas, perspektyvas. Buvo nutarta išsamiau ir visapusiškiau išanalizuoti bendruomenės narių poreikius, parengta anketa. Projektas vyko sklandžiai, buvo apie jį kalbama ne viename vietos gyventojų susibūrime.   

 
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4
 BALANDŽIO  15 D. 11 VAL. PRIE KULTŪROS NAMŲ ORGANIZUOJAMA                                                                                                      PAVASARIO ŠVENTĖ-  INKILŲ KĖLIMO DIENA. 
      
   KVIEČIAME DALYVAUTI NUOTAIKINGAI NUSITEIKUSIUS, ATSINEŠTI PAGAMINTŲ  ĮVAIRIŲ                                     INKILŲ, GALĖSITE JUOS PRISTATYTI VERTINIMO KOMISIJAI, IR LAIMĖTI ĮVAIRIAUSIŲ PRIZŲ!!! 
BUS RENKAMAS: DAILIAUSIAS, KEISČIAUSIAS, SPALVINGIAUSIAS, MODERNIAUSIAS    
   INKILAS!
Visų dalyvių lauks staigmenos ir prizai.
                                     INKILUS GALĖSITE PADOVANOTI PARKO PAUKŠTELIAMS.
Laukiami ir inkilų pirkėjai.
Pasitikime pavasarį su šypsena veide ir širdimi tauria.
Projektą organizuoja: Skaistgirio kultūros darbuotojai, seniūnija, vidurinė mokykla,
 miestelio bendruomenė
Projektą remia: Skaistgirio girininkija, Skaistgirio vidurinė mokykla,
 Skaistgirio miestelio bendruomenė
* * *
Noriu priminti, kad balandžio 16 d. vyks kasmetinė švaros akcija „DAROM 2011“. Kviečiu visus galinčius prisidėti prie šios akcijos.
 Kviečiame susirinkti 10 val. prie seniūnijos, su savimi turėti pirštines ir įrankius.
Švaros misijos taikinyje- PARKAS, UOLYNO KALNAS ir pakrantės.
Mes laukiame Jūsų.