Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php:301) in /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php on line 316

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php:301) in /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php on line 317

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php:301) in /home/ussb/domains/skaistgiriobendruomene.lt/public_html/plugins/system/jfrouter.php on line 318
 Naujienos2011
Data:2018 04 24

Skaistgiryje minėta Eismo saugumo diena

 

Skaistgirio Šv. Jurgio parapija kvietė kartu paminėti Eismo saugumo dieną. Į organizatorių kvietimą atsiliepė Reibinių, Ramoškių kaimų ir Skaistgirio miestelio tikintieji. Homilijos metu parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis kvietė keliuose būti budriems, saugoti netik kitus, bet ir save. Po Šv. Mišių susirinkusieji kalbėjo eismo saugumo klausimais. Pasidžiaugė Skaistgirio susivienijimo dalyvavusio respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse – 2017“ pasiektais rezultatais, buvo dalijamos priemonės eismo saugumo prevencijai. Pasak pokalbio dalyvių dar keliuose pasitaiko mėgėjų greitį, o tai neduoda saugumo nei vairuotojui, nei eismo dalyviams. Susirinkusieji džiaugėsi, kad dažni policijos pareigūnų reidai kaimų ir miestelio keliuose sudrausmina nepaklusnius vairuotojus ir pėsčiuosius. Taip pat nutarta dalyvauti ir 2018 metais vyksiančiame respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse – 2018“ sudarant susivienijimą. Į susivienijimą jungtis parodė norą Šv. Jurgio parapija, Reibinių kaimo bendruomenė ir Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“. Pasak visus metus koordinavusios Skaistgirio susivienijimo dalyvavimą projekte Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė“ pirmininkės Vidos Urbonienės, smagiausia, kai metų finiše matosi rezultatas. Jo nepasieksi neturėdamas stiprios bendraminčių komandos. Visada į kvietimą bendradarbiauti atsiliepia bendruomenės, priešgaisrinės tarnybų pareigūnai, medikai, kultūros darbuotojai. Šiemet startuoti projekte pradedame minėdami eismo saugumo dieną. Jei yra noras dalyvauti projekte, tai ir pildysime paraišką susijungę į susivienijimą. Ieškosime naujų formų šviečiamiesiems renginiams, žinoma neatsisakysime ir jau tradiciniais tapusių renginių. Kol bus pildoma paraiška reikia tikėti prisijungs ir daugiau norinčių dalyvauti projekte,- sakė Vida Urbonienė kartu ragindama nelikti abejingiems eismo saugumo prevencijai.

 

Skaistgirio susivienijimas projekte „Eismo saugumas bendruomenėse – 2017“ pasiekė finišą

 

Skaistgiriečiai šešerius metus dalyvauja respublikiniame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, o vykdo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Šiemet į susivienijimą, kurį koordinavo Skaistgirio moterų draugija „Versmė“ kartu su ja susijungė Skaistgirio Šv. Jurgio parapija, Skaistgirio biblioteka ir Reibinių kaimo bendruomenė. Keturios susivienijimo grupės organizavo pačius įvairiausius renginius, kurių metu švietė gyventojus eismo saugumo klausimais. Jei moterų draugija „Versmė“ organizavo Donorų dienas, susitikimus su policijos, priešgaisrinės pareigūnais, medikais, tai bibliotekoje vyko edukacinės popietės kurių metu pieštas konkurso simbolis katinas, gaminti atšvaitai, rengtos parodos. Reibiniečiai išsiskyrė savo išradingumu. Jie gamino atšvaitukus, perspėjamuosius ženklus . Parapija organizavo atmintinas dienas, parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis aukojo Šv. Mišias. Projekto finaliniame renginyje be keturių susivienijimo grupių atstovų dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vedėja Daiva Zikienė, Priešgaisrinės tarnybos vadovas Virginijus Vasiliūnas, Joniškio Priešgaisrinės tarnybos darbuotoja Lina Gerbenienė, bendruomenės pareigūnai Algis Sakalauskas ir Daina Kaminskienė.

Susirinkusieji aptarė vykdytą projektą, pasidžiaugė nuosekliu darbu, dėkojo vieni kitiems už bendradarbiavimą, palaikymą. Pasak renginio dalyvių svarbiausia nauda žmogui, o ji tikrai buvo. Išeikime tamsiu paros metu į gatvę, be atšvaito jau nebesutiksi pėsčiojo, ar dviratininko be liemenės. Tie gyventojai, kurie aktyviai dalyvavo renginiuose priemonėmis eismo saugumui užtikrinti buvo tikrai aprūpinti ir ne kartą. Pasidžiaugus pasiektais rezultatais, padėkojus susivienijimo veiklą koordinavusioms Skaistgirio seniūnaitei Vidai Urbonienei ir Skaistgirio seniūnijos žemės ūkio specialistei Marytei Gedraitienei, grupių vadovai pažadėjo ir pasibaigus projektui nenuleisti rankų vykdant švietėjišką veiklą.

 

Sausio 13-ą atminimo laužas liepsnojo ir Skaistgiryje

 

Sausio tryliktosios pavakarę Skaistgiryje ant Uolyno kalno beržyne pražydo keturiolikos neužmirštuolių takas vedantis prie netrukus liepsnosiančio laužo. Prie akmeninio aukuro kuriame užsiliepsnojo laužas buvo uždegtos žvakelės žuvusiems Laisvės gynėjams. Kiekvienam atėjusiam kartu paminėti Laisvės gynėjų dieną į atlapą buvo įsegti neužmirštuolių žiedai. Prie laužo prisiminimais dalijosi seniūnė Virginija Kaikarienė, kirnaitietis Gediminas Andrašiūnas. Danutė Ralienė prisiminė giminaitį Titą, kuris kartu su bendraminčiais padėjo galvą už Lietuvos laisvę. Kiekvieno renginio dalyvio širdyje sakė yra likę prisiminimų. Nors ir neteko būti Vilniuje, bet kiekvieną akimirką širdis spurdėjo išgirdus apie neramumus, o vėliau jau gedint žuvusių lietuvaičių. Ramią sausio tryliktosios pavakarę skaistgiriečiai giedojo Lietuvos himną, ant akmens iš degančių žvakučių išdėliojo Gediminaičių stulpus, dainavo dainas, ėjo ratelius, skanavo arbatžolių arbatą, kalbėjo apie saugumą aplinkoje tamsiu paros metu. Namo kiekvienas grįžo ne tik su neužmištuole atlape, bet ir atšvaitu ant rankos, kurį dovanojo Skaistgirio susivienijimas dalyvaujantis respublikiniame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse 2018". Renginio sumanytojams Skaistgirio miestelio bendruomenės aktyvistams talkino Skaistgirio moterų draugijos "Versmė" moterys, Šv. Jurgio parapijos pastoracinės tarybos nariai ir Reibinių seniūnaitijos seniūnaitis Gintautas Rudauskas. Virš liepsnojančio laužo paleistas simbolinis balandis nešantis šimtą kvietimų kraštiečiams. Simbolinis kvietimas sugrįžti prie savo šaknų pasirinktu laiku su dovana savo, tėvų, senelių, prosenelių gimtinei. Kartu ši dovana būtų ir Lietuvai. O dovana pati įvairiausia; tai autorinė knyga, režisuotas spektaklis, trumpas koncertas, sveikatos valandėlė, paroda, literatūrinė popietė... Pasak Skaistgirio krašto visuomenininkų, Skaistgirys ir jo apylinkės išaugino ne vieną, kurio pėdos liko įmintos šiame lygumų krašte, o darbais džiaugiasi kiti.

 

 

Skaistgiriečiai negaili laiko eismo saugumui bendruomenėse puoselėti

 

Skaistgirio susivienijimas vadovaujamas Skaistgirio moterų draugijos „Versmė“ sėkmingai dalyvauja respublikiniame eismo saugumui bendruomenėse skirtame projekte. Skaistgirio filialo bibliotekininkės Lijana Degimienė ir Jolanta Jatulienė laikotarpį nuo lapkričio pirmosios iki gruodžio trisdešimt pirmosios skyrė švietėjiškai veiklai. Su kiekvienu bibliotekos skaitytoju kalbėjo eismo saugumo klausymais. Skaitytojams buvo aktualu sužinoti apie atšvaitų nešiojimą, šviesą atspindinčių priemonių svarbą tamsiu paros metu. Bibliotekininkės ne tik pačios priminė kaip taisyklingai nešioti atįvaitą, bet neturintiems jų dovanojo. Skaitytojai mielai susipažino su leidiniais esančiais bibliotekoje eismo saugumo tema ir juos noriai skaitė. Pasak bibliotekininkių ir skaitytojų dažnai apsilankančių bibliotekoje, švietėjiška veikla pasiteisino. Per du mėnesius daug sužinota apie vykdomą projektą, dovanojamą medžiagą, dalyvavimą viktorinoje. Pasirodo galimane tik dovanų gauti šviesą atspindinčią priemonę, bet ir ją patiems pasigaminti. Išradingos gražiadabės tai išmėgino savo rankomis.

Skaistgirio Šv.Jurgio parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis su pastoracinės tarybos nariais lapkričio – gruodžio mėnesiais lankydami parapijiečius gvildeno ir eismo saugumo tema. Aplankyti net atokiausių parapijos kaimų gyventojai. Neturintiems priemonių skirtų eismo saugumui, jos buvo dovanojamos. Kiekvienam jų neužteko, bet žinių apie saugų eismą bagažą pasipildė įvairaus amžiaus parapijiečiai. Parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis su pagalbininkais neliko abejingas cialis generique eismo saugumo temai ir laikotarpyje nuo Šv. Kalėdų iki Trijų Karalių. Tuo laikotarpiu po pamaldų parapijiečiams būdavo primenama nepamiršti atšvaitų, liemenių einat gatve tamsiu paros metu. Lankant vaikučius kartu su saldainiais buvo dalijami ir atšvaitai. Pasak pastoracinės tarybos narių eismo saugumu rūpinamės nuosekliai rengdami pokalbius, matydami savo parapijiečius nenešiojant eismo saugumui priemonių juos skatiname jas nešioti. Neturintiems dovanojame, pritrūkus dovanų prašome įsigyti patiems, patariame kur jų gauti.

Reibinių kaimo bendruomenė rengdama vaikams Kalėdinę šventę nepamiršo susirinkusiems priminti kaip reikia saugiai elgtis kelyje. Atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių priemonių svarbą vaikams ir jų tėveliams priminė Kalėdų Senelis. Metai pasibaigė, eina į pabaigą ir projektinė veikla. Skaistgirio moterų draugija „Versmė“, Skaistgirio filialo bibliotekininkės, ŠV. Jurgio parapija ir Reibinių kaimo bendruomenė džiaugiasi galėję ne tik dalyvauti projekte kurį vykdo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, bet ir turėję galimybę aprūpinti priemonėmis eismo saugumui užtikrinti savo teritorijų gyventojus. Reikia suprasti, kad priemonių gaunamas ribotas kiekis ir kiekvienam jų nepakanka. Kaskart dalijant priemones stengiamasi jas dovanoti dar nei karto jų negavusiems. Per šešius metus dalyvaujant projekte išdalinta šimtai šviesą atspindinčių priemonių, vieni jas nešioja sąžiningai, kiti pamiršo apie gautą dovaną, treti nori kaupti. Renginių organizatoriams džiugu matyti, kai jau turintis šviesą atspindinčias priemones pasidalija su neturinčiais. –Jei vieni kitais pasirūpinsime, saugosimės patys ir saugosime šalia esančius tikrai sumažės nelaimių keliuose,-sako projekto dalyviai.

 

Advento popietė Skaistgiryje

 

Advento vakarai Skaistgiryje tampa tradicija. Šiemet angelui uždegus antrą Advento žvakelę, popietė prasidėjo solistės Jolantos Gižienės atliekama giesme, skirta Marijai. Skaistgirio kultūrinių renginių organizatorė Vida Norkuvienė, bibliotekininkė Lijana Degimienė, mėgėjų teatro aktorės Ginta Sruogienė, Marytė Gedraitienė ir Kristina Baikštytė skaitė pamąstymus apie Adventą, tylų laukimą, pupos būsiančios ne ant vieno Kūčių stalo, knygos, vakarės žvaigždės, ugnies Kūčių vakarą kalbą. Parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis susirinkusiems sakė, kad Adventas yra tylus laukimo laikotarpis, kurio metu turėtų pritilti skambi muzika, aprimti triukšmingi vakarojimai. Verslas tą laukimo laikotarpį mums duoda visiškai kitokį. Palaimingiau yra duoti, nei imti,- kviesdamas parapijos klebonas dalintis gerumu nelikti abejingiems sunkiau gyvenančiam kaimynui, bendruomenės nariui, parapijiečiui, pažįstamam ir visiškai svetimam. Pamąstymus ir pokalbius paįvairino Skaistgirio folkloro kolektyvo, buy real viagra online Veltos ir Vytauto Liulių, bei Donato Norkaus atliekamos Adventinės dainos, moterų ansamblio giesmės, kurias parinko meno vadovė, parapijos vargonininkė Birutė Dauginytė. Nuskambėjus paskutinei dainai, visi vaišinti Verutės Borisienės virta žirnių koše ir arbatžolių arbata. Kadangi eismo saugumo priemonės išdalintos ankstesniuose renginiuose, tai šį kartą Skaistgirio miestelio bibliotekininkės susirinkusiems tik priminė kaip saugiai elgtis kalyje tamsiuoju metų laiku. Likusį Advento laiką skaistgiriečiai skirs apmąstymams, geriems darbams ir laukimui Šv. Kalėdų.

 
More Articles...